גוף

עוד לפני מה שאנחנו נוהגים לקרוא לו בית ומשמש לנו כקורת-גג, ישנו הבית האמיתי – הגוף שלנו. הוא יודע להכניס אורחים כמו שצריך, אבל אנחנו צריכים לדאוג לו בשביל שהוא ידאג לארח לנו חברה בחזרה. לפעמים אנחנו לוקחים את הגוף שלנו קצת כמובן מאליו - כדבר בלתי-שביר ובלתי-נגמר. במקום זאת, כדאי לדאוג לטפח אותו, להזין אותו באופן נכון ומאוזן, לאפשר לו לנוח היטב ולוודא שהוא גם יתאמץ מעט באמצעות ביצוע פעילות גופנית טובה. בקטגוריה זו תמצאו מאמרים שיספקו לכם ידע פרקטי ומבוסס, ויעניקו לכם טיפים ועצות בנוגע לדרכים טובות ונבונות לטפל בגוף ולדאוג לו - כדי שלכם יהיה בית נעים לחיות בו.

[קרא עוד…]
[סגור]
תזונה
הרפואה הסינית רואה בתזונה כאלמנט קריטי במיוחד במארג הבריאות שלנו, ובתור כזה שמשפיע ישירות על איברים ומערכות בגוף. היא דוגלת באכילה חכמה, המותאמת לאקלים ולעונות השנה, ובשימוש בתוצרת מקומית וטרייה. כך תוכלו ליישם אותה באופן מיידי.
הרפייה
על פניו, נשימה היא כנראה הפעולה הטריוויאלית ביותר מבחינתנו. אמנם היא מתבצעת לרוב באופן בלתי-מודע, אך בכל זאת ניתן להתרגל לנשום באופן אחר, על ידי שימוש בטכניקות מדויקות ונכונות יותר, ולתרום באופן זה לבריאות הנפשית והבריאות הפיסית שלנו כאחד.
תזונה
צמחי מרפא ומזונות-על שונים נכנסים ויוצאים מעת לעת מהאופנה התזונתית, ואמנם לרוב הם באמת ניחנים בסגולות וביתרונות הבריאותיים המיוחסים להם, אך כדאי לצרוך מזונות אלו בהתאמה אישית לכל אחד ואחת מאיתנו ועל בסיס אבחון אישי.
תזונה
אם נשלב צמחי מרפא לתוך התפריט הקבוע שלנו, נוכל לא רק להעשיר את האוכל שאנו צורכים - אלא גם את הבריאות. אין צורך להיות מטפלים מוסמכים בשביל לשלב אותם בהצלחה, וכל אחד יכול לעשות זאת בעצמו בשגרה.
כושר גופני
קל להבטיח לעצמנו - "ממחר דיאטה". קל להחליט באופן מחשבתי שזהו - הגיע הזמן לחזור לכושר. קשה יותר לממש זאת בפועל, וקשה עוד יותר להתמיד בכך לאורך זמן. יש פתרון מנטאלי שיעזור לכם לעשות זאת ולהשיג את המטרה.
שינה
בעידן שבו מעודדים אותנו להתעורר מוקדם, לישון פחות ולהספיק יותר, הולכת לאיבוד ההכרה בחשיבותה האדירה של השינה בתוך מארג השמירה על הבריאות שלנו. כאשר אנחנו ישנים מספיק, נזכה להטבות אדירות. כאשר לא - נסבול מהשלכות קשות.
מחשבון אושר
מה מדד האושר שלך?

מחשבון האושר שיגיד לכם כמה אתם מאושרים מ-1 עד 6. נבנה ע״י פסיכולוגים מאוניברסיטת אוקספורד.

100% אנונימי

תחומים:
גראטוס
קבלו טיפים לחיים שמחים ובריאים יותר

מאמרים וטיפים מעשיים שיעזרו לכם לחיות חיים שמחים, מספקים ומאוזנים יותר.

מחשבון אושר
מחשבון האושר שיגיד לכם כמה אתם מאושרים מ-1 עד 6

הכירו את מחשבון האושר שתוכנן ע״י פסיכולוגים מאוניברסיטת אוקספורד היוקרתית.

100% אנונימי