מיינד

תודעה היא התכונה שהופכת אותנו לבני אדם. החוויה המודעת שלנו, שעל קנקנה תוהים מדענים, פילוסופים, אנשי רוח, אנשי דת ואנשים מן השורה עד לעצם היום הזה ממש – היא מה שעומד בבסיסנו. היא ההכרה המושרשת והמוטמעת בנו, וזו שמעניקה משמעות לרגשות, למחשבות, לתחושות ולחוויה כולה. היא חלק בלתי-נפרד מהעולם הפנימי שלנו והיא זו שחווה אותו במלוא תפארתו ואת העולם החיצוני במלוא עוצמתו. אם כל העולם במה – התודעה היא הקהל. בקטגוריה זו תמצאו מאמרים שיספקו לכם ידע פרקטי ומבוסס בכל הקשור לתודעה, ויעניקו לכם טיפים ועצות בנוגע לדרכים להבין ולחקור אותה, לפתח ולשפר את העצמי ולהעשיר את החוויה הפנימית שלכם באופן ממשי.

[קרא עוד…]
[סגור]
[סגור]
התפתחות אישית
ישנם אנשים שמהר מבינים מי הם או שהם משחררים מהחיפוש ונותנים לשייכות החברתית, התרבותית והמשפחתית שלהם להגדיר אותם. לעומת זאת, ישנם אנשים שמבחינתם החיפוש הוא מסע בלי התחלה ובלי סוף. כיצד ניתן באמת למצוא מי אנו, מה מייחד אותנו - ואילו חיים מתאים לנו לחיות?
התפתחות אישית
חיים טובים הם קודם כל חיים שמתאימים לנו באופן אישי - חיים שתפרנו לעצמנו בהתאמה אישית מלאה. הבד שאיתו תופרים את החליפה הזאת עשוי מהמודעות העצמית שלנו - הרי מבלי להכיר את עצמנו היטב, איך נוכל לבנות חיים שמתאימים לנו ולצרכים האישיים שלנו?
התפתחות אישית
זוהי תקופה טובה לסלוח ולבקש סליחה, אבל למעשה אין זמן רע לעשות זאת. יש משמעות גדולה לאפשרות להתקדם הלאה ולא לנטור טינה, אלא לנהוג באמפתיה ובהבנה שאמנם אף אחד לא מושלם - אבל הסליחה הופכת את המבקש ואת הסולח לשלמים יותר.
פסיכולוגיה
לפעמים אנחנו חושבים יותר מדי וחושבים יותר מדי על מה שנעדר בחיינו במקום על מה שנהדר. למחשבות יש השפעה אדירה על הבריאות, התפקוד והרווחה שלנו. חשיבה מעצבת את המוח ואת הסביבה, אז בהחלט משתלם להרכיב את המשקפיים הוורודים בכל מצב.
התפתחות אישית
לויזואליזציה מנטאלית של תרחישים חיוביים ושימוש בדמיון מודרך יש השפעה ידועה על הלך הרוח, הרגשות, האישיות והנפש שלנו. האם וכיצד ניתן להשתמש בהם בשביל לרפא חולי ולשפר גם את הבריאות הפיסית שלנו?
התפתחות אישית
חרטה היא רגש טבעי וכזה שכולנו חווינו בשלב זה או אחר בחיינו. היא לגיטימית ופרודוקטיבית במידה, אך לרוב מומלץ ללמוד מטעויות ולהמשיך הלאה, מבלי להתמהמה ולשקוע בחרטה מכאיבה. כך תוכלו לעשות זאת באופן יעיל.
התפתחות אישית
ביישנות כרונית מונעת מאיתנו לחיות את החיים שאנו רוצים, מונעת מאיתנו להתפתח ומונעת מאיתנו להעז, לצאת מאזור הנוחות ולהתמודד עם אתגרים. החדשות הטובות הן שאפשר להשתחרר מהאחיזה שלה ולפרוץ קדימה.
התפתחות אישית
באמצעות משחק משותף ניתן לשפר מיומנויות של תקשורת בין-אישית, להעלות את הביטחון העצמי, לזהות קווי אופי ולהפגין חשיבה יצירתית. בעידן של טכנולוגיה ומסכים, יש לכך חשיבות רבה גם לילדים וגם למבוגרים.
התפתחות אישית
כדאי להקדיש זמן לבילוי זמן לבד, אך בדידות ממושכת עשויה להזיק לבריאות הפיסית והנפשית שלנו. ישנן מיומנויות וכלים שונים שכדאי להשחיז בשביל להתגבר על תחושת הבדידות, ליהנות מחברתם של אחרים ולצאת מחוזקים.
התפתחות אישית
משמעות היא בגדר צורך נפשי אמיתי. כולנו צריכים סיבה, מטרה או תכלית. כשאנחנו חשים שיש משמעות ממשית למעשיינו ולחיינו - הבריאות הנפשית שלנו משתפרת ואיתה גם רמת התפקוד. מחפשים משמעות? כך תמצאו אותה.
מחשבון אושר
מה מדד האושר שלך?

מחשבון האושר שיגיד לכם כמה אתם מאושרים מ-1 עד 6. נבנה ע״י פסיכולוגים מאוניברסיטת אוקספורד.

100% אנונימי

תחומים:
גראטוס
קבלו טיפים לחיים שמחים ובריאים יותר

מאמרים וטיפים מעשיים שיעזרו לכם לחיות חיים שמחים, מספקים ומאוזנים יותר.

מחשבון אושר
מחשבון האושר שיגיד לכם כמה אתם מאושרים מ-1 עד 6

הכירו את מחשבון האושר שתוכנן ע״י פסיכולוגים מאוניברסיטת אוקספורד היוקרתית.

100% אנונימי