התפתחות אישית

אפשר לומר שהתפתחות אישית משמעותה החצנה, השחזה ומימוש כל מה שכבר גלום בנו מלכתחילה. אין צורך להמציא דבר. כל היכולות הפוטנציאליות כבר קיימות בנו באופן טבעי, אך לעיתים יש צורך בנקיטת פעולות אקטיביות או בקיום של נסיבות חיים מסוימות בשביל לאפשר להן לצאת מהקונכייה שלהן. פעמים רבות ההתפתחות מתחילה ברכישת הידע הנכון ואף המפתיע, ברכישת נקודת מבט שונה ובקבלת השראה מאנשים מרתקים והסיפורים שלהם. כאן תוכלו למצוא מאמרים מעמיקים וייחודיים, שעוסקים בכל הקשור להתפתחות וצמיחה אישית, ויעניקו לכם גם ידע, גם השראה וגם עצות, טיפים ודרכים לגלות למה אתם מסוגלים באמת – ולתת לזה לפרוץ החוצה, כאילו שעד לאותו רגע עצר אתכם סכר.

[קרא עוד…]
[סגור]
התפתחות אישית
ישנם אנשים שמהר מבינים מי הם או שהם משחררים מהחיפוש ונותנים לשייכות החברתית, התרבותית והמשפחתית שלהם להגדיר אותם. לעומת זאת, ישנם אנשים שמבחינתם החיפוש הוא מסע בלי התחלה ובלי סוף. כיצד ניתן באמת למצוא מי אנו, מה מייחד אותנו - ואילו חיים מתאים לנו לחיות?
התפתחות אישית
חיים טובים הם קודם כל חיים שמתאימים לנו באופן אישי - חיים שתפרנו לעצמנו בהתאמה אישית מלאה. הבד שאיתו תופרים את החליפה הזאת עשוי מהמודעות העצמית שלנו - הרי מבלי להכיר את עצמנו היטב, איך נוכל לבנות חיים שמתאימים לנו ולצרכים האישיים שלנו?
התפתחות אישית
בעידן שבו מעודדים אותנו להשיג ולהספיק, ולהיות חרוצים ופרודוקטיביים בכל רגע נתון (ואוי ואבוי אם לא), אנשים רבים מתקשים לאזן בין חיי העבודה לבין חיי הפנאי והמשפחה. חשוב לאזן את כף המאזניים וליהנות מכל הרבדים של החיים במידה שווה והגיונית.
התפתחות אישית
זוהי תקופה טובה לסלוח ולבקש סליחה, אבל למעשה אין זמן רע לעשות זאת. יש משמעות גדולה לאפשרות להתקדם הלאה ולא לנטור טינה, אלא לנהוג באמפתיה ובהבנה שאמנם אף אחד לא מושלם - אבל הסליחה הופכת את המבקש ואת הסולח לשלמים יותר.
התפתחות אישית
אנחנו מקבלים החלטות בכל יום וכל הזמן. כמעט לכל אחת מהן יכולות להיות השלכות חיוביות יותר ופחות. אם נפחד לקבל החלטות - לא נקבל גם החלטות טובות. אפשר לסגל לעצמנו את היכולת לקבל החלטות, קלות וקשות, ולעשות זאת נכון - ובביטחון.
התפתחות אישית
לויזואליזציה מנטאלית של תרחישים חיוביים ושימוש בדמיון מודרך יש השפעה ידועה על הלך הרוח, הרגשות, האישיות והנפש שלנו. האם וכיצד ניתן להשתמש בהם בשביל לרפא חולי ולשפר גם את הבריאות הפיסית שלנו?
התפתחות אישית
חרטה היא רגש טבעי וכזה שכולנו חווינו בשלב זה או אחר בחיינו. היא לגיטימית ופרודוקטיבית במידה, אך לרוב מומלץ ללמוד מטעויות ולהמשיך הלאה, מבלי להתמהמה ולשקוע בחרטה מכאיבה. כך תוכלו לעשות זאת באופן יעיל.
התפתחות אישית
ביישנות כרונית מונעת מאיתנו לחיות את החיים שאנו רוצים, מונעת מאיתנו להתפתח ומונעת מאיתנו להעז, לצאת מאזור הנוחות ולהתמודד עם אתגרים. החדשות הטובות הן שאפשר להשתחרר מהאחיזה שלה ולפרוץ קדימה.
התפתחות אישית
באמצעות משחק משותף ניתן לשפר מיומנויות של תקשורת בין-אישית, להעלות את הביטחון העצמי, לזהות קווי אופי ולהפגין חשיבה יצירתית. בעידן של טכנולוגיה ומסכים, יש לכך חשיבות רבה גם לילדים וגם למבוגרים.
התפתחות אישית
כדאי להקדיש זמן לבילוי זמן לבד, אך בדידות ממושכת עשויה להזיק לבריאות הפיסית והנפשית שלנו. ישנן מיומנויות וכלים שונים שכדאי להשחיז בשביל להתגבר על תחושת הבדידות, ליהנות מחברתם של אחרים ולצאת מחוזקים.
מחשבון אושר
מה מדד האושר שלך?

מחשבון האושר שיגיד לכם כמה אתם מאושרים מ-1 עד 6. נבנה ע״י פסיכולוגים מאוניברסיטת אוקספורד.

100% אנונימי

תחומים:
גראטוס
קבלו טיפים לחיים שמחים ובריאים יותר

מאמרים וטיפים מעשיים שיעזרו לכם לחיות חיים שמחים, מספקים ומאוזנים יותר.

מחשבון אושר
מחשבון האושר שיגיד לכם כמה אתם מאושרים מ-1 עד 6

הכירו את מחשבון האושר שתוכנן ע״י פסיכולוגים מאוניברסיטת אוקספורד היוקרתית.

100% אנונימי