פסיכולוגיה

תחום הפסיכולוגיה כאן בשביל להסביר ולתאר את מה שאנו חווים ואת הדרך שבה אנו מתנהגים - וזה הרבה. הפסיכולוגיה שואפת לענות על מגוון שאלות בסיסיות ומרתקות בהקשר לנפש האדם - ואפילו לעזור לנו להבין אותה. בנוסף לפן התיאורטי, היא חותרת הלכה למעשה לסייע לנו להבין כיצד אנו יכולים לחיות חיים מספקים, פרודוקטיביים ושמחים יותר. כאן תוכלו למצוא מאמרים מעמיקים וייחודיים, שעוסקים בפסיכולוגיה, ויעניקו לכם עצות ודרכים כיצד להבין את העולם הפנימי שלכם ואת דפוסי ההתנהגות והחשיבה – וכיצד לדייק ולשפר אותם בשביל לחיות חיים טובים ומפותחים יותר.

[קרא עוד…]
[סגור]
פסיכולוגיה
לפעמים אנחנו חושבים יותר מדי וחושבים יותר מדי על מה שנעדר בחיינו במקום על מה שנהדר. למחשבות יש השפעה אדירה על הבריאות, התפקוד והרווחה שלנו. חשיבה מעצבת את המוח ואת הסביבה, אז בהחלט משתלם להרכיב את המשקפיים הוורודים בכל מצב.
פסיכולוגיה
בעולם שבו פגמים ניתן להעלים באמצעות פילטרים, והכל חייב להיות מושלם לכאורה, לא קשה ליפול למלכודת החתירה לשלמות. זה בסדר גמור לשאוף להשתפר ולהיות הגרסא הטובה ביותר של עצמנו, אבל פרפקציוניזם מוגזם גם מעכב אותנו וגם פוגע בבריאות.
פסיכולוגיה
לתת את הנשמה ואת הלב גם לאנשים אחרים זאת דרך טובה לחיות חיים בריאים ומאושרים יותר, מנטאלית ופיסית, ואינספור מחקרים שנערכו בנידון מוכיחים את זה פעם-אחר-פעם. האמת היא שזה מצב של ווין-ווין - אם נעסוק יותר בעזרה לאחרים, נעזור על הדרך גם לעצמנו. מה רע?
פסיכולוגיה
גדול הוא כוחו של ההרגל. לכולנו יש הרגלים רבים שסיגלנו לעצמנו עם השנים. כל אחד מהם מעניק לנו תועלת כלשהי, אבל לפעמים - התועלת קטנה לעומת הנזק. לא קל לשנות הרגלים, אבל זה אפשרי, ובפרט אם רוכשים כלים לעשות זאת ומבינים כיצד הרגלים מתפתחים.
פסיכולוגיה
בחיים שלנו יש יותר לא-נודע מאשר נודע. את זה אנחנו יודעים. בכל זאת, לעיתים תחושות של חוסר וודאות מציפות אותנו באופן מיוחד, מעוררות בנו רגשות שליליים ותחושה שאנו עומדים על קרקע בלתי-יציבה. מה אנחנו יכולים לעשות בשביל להתחיל לחבק את הלא-נודע ולהפנים שהוא מובן מאליו?
התפתחות אישית
אנחנו מקבלים החלטות בכל יום וכל הזמן. כמעט לכל אחת מהן יכולות להיות השלכות חיוביות יותר ופחות. אם נפחד לקבל החלטות - לא נקבל גם החלטות טובות. אפשר לסגל לעצמנו את היכולת לקבל החלטות, קלות וקשות, ולעשות זאת נכון - ובביטחון.
פסיכולוגיה
פחד קהל עשוי לשתק אותנו ולפגוע בביצועים שלנו כשאנחנו מופיעים מול קהל, והוא גם עשוי לשבש את החיים שלנו עוד לפני שההופעה מגיעה - ולהכניס אותנו לסטרס. הימנעות היא לא תוכנית עבודה, אבל מה כן ניתן לעשות?
פסיכולוגיה
היפנוזה היא לא בדיוק מה שאנשים רבים חושבים שהיא, אך היא כן כלי טיפולי יעיל, אמיתי ולגיטימי, שבאמצעותו ניתן לטפל במגוון של סוגיות רגשיות שונות ולחולל שינוי אמיתי בחיים.
פסיכולוגיה
בעידן הרשתות החברתיות, פעמים רבות אנחנו ממהרים לשפוט. ממהרים לחרוץ גורלות. עוד אין משפט, אבל אנחנו כבר מחזיקים בידינו גם את פסק-הדין וגם את גזר-הדין. מדוע זה כך, ומדוע אנו ממהרים לשפוט אנשים דווקא לשלילה, ועוד לעשות זאת בפומבי ולעיני כל?
פסיכולוגיה
נהוג לומר שלא טוב היות האדם לבדו, ואמנם יש בכך אמת רבה - אך חשוב להקפיד לבלות זמן לבד ולהרגיש נינוחים ובטוחים גם כשאנו לא בחברת אנשים אחרים. למעשה, אפילו ישנם מספר יתרונות בריאותיים לזמן איכות עם עצמנו.
מחשבון אושר
מה מדד האושר שלך?

מחשבון האושר שיגיד לכם כמה אתם מאושרים מ-1 עד 6. נבנה ע״י פסיכולוגים מאוניברסיטת אוקספורד.

100% אנונימי

תחומים:
גראטוס
קבלו טיפים לחיים שמחים ובריאים יותר

מאמרים וטיפים מעשיים שיעזרו לכם לחיות חיים שמחים, מספקים ומאוזנים יותר.

מחשבון אושר
מחשבון האושר שיגיד לכם כמה אתם מאושרים מ-1 עד 6

הכירו את מחשבון האושר שתוכנן ע״י פסיכולוגים מאוניברסיטת אוקספורד היוקרתית.

100% אנונימי